بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: پنج شنبه , ۱۳ آذر , ۱۳۹۹
X
حضور زنان روح استقامت را به کالبد جامعه می‌دمد

حضور زنان روح استقامت را به کالبد جامعه می‌دمد

دبیر جامعه زینب(س) با اشاره به تاثیرگذاری زنان در برهه‌های مختلف تاریخ گفت: در عصر ما حضور زنان در عرصه های مختلف مبارزات انقلاب و مبارزه با استعمار روح استقامت را به کالبد اجتماع می‌دمد، امروز زن مسلمان پرچمدار حق و عدالت در جامعه بوده و در گام دوم انقلاب باید تمدن نوین اسلامی را تا رسیدن به مرزهای مطمئن ظهور باید دنبال کند.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از اصفهان، ملیحه ضیایی شامگاه یکشنبه در آیین معارفه دبیر جدید جامعه زینب(س) اصفهان با تاکید بر اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را دربرگرفته و نقش مهمی در جایگاههای اجتماعی و فرهنگی دارند، اظهار کرد: زنان در مبارزات علیه رژیم ستم شاهی و ۸ سال دفاع مقدس با پیروی از مکتب عاشورا نقشی پررنگ و سرشار از ایثار، اثرگذار و آگاهانه داشته و حماسه‌های فراموش نشدنی آفریده‌اند، زنان برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی به یاری رزمندگان شتافته و با ایثار و فداکاری وصف‌ناپذیر روحیه رزمندگان را تقویت کردند و شاهد رشادتهای رزمندگان بودیم.

دبیر جامعه زینب(س) اصفهان اضافه کرد: این زنان حاضر بودند در راه آرمانهای خود از عواطف خود چشم پوشی کنند تا جایی که امام خمینی(ره) نقش زنان را پررنگ تر، باارزش تر و پیشقدم نسبت به مردان می‌دانستند، نقش زنان در جامعه در چند برهه تاریخی از جمله نهضت تنباکو، نهضت مشروطه، کشتار فیضیه و قیام ۱۵ خرداد نقش زن‌ها اگر بالاتر از مردان نبود کمتر هم نبود، آنان در میادین مختلف حاضر شدند و به واسطه حضورشان قوت مردان بیشتر و دوچندان می‌شد. 

وی خاطرنشان کرد: در این نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی نقش بانوان از مردان بالاتر بود، در شرایط فعلی هم زنان بسیار تاثیرگذار هستند و فعالیت پررنگی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی دارند؛ زنان علاوه بر نقش آفرینی در اجتماع به نقش اصلی خود به عنوان همسر و مادر می‌پردازند.

ضیایی تصریح کرد: امروزه مشارکت زنان نسبت به ابتدای انقلاب در عرصه‌های مختلف بیشتر شده است و نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند، رهبر معظم انقلاب در راستای اینکه انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و تمدن سازی شده است فرمودند که باید برای همه اقشار و آحاد  جامعه رسالت خاص خود تعریف شود تا همگان به صورت ید واحده و در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی گام بردارند.

دبیر جامعه زینب(س) اصفهان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه همه امت مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب هستند اما توجه ویژه به حوزه زنان و خانواده به عنوان ارکان پایه باید تعیین شود، نقش پررنگ زنان قابل چشم‌پوشی نیست، به طوری که امام خمینی(ره) فرمودند که اگر زنان انسان‌ساز از ملت‌ها گرفته شود آن‌ها دچار شکست خواهند شد.

وی ادامه داد: نهضت تاثیرگذاری مانند نهضت عاشورا گواهی شایسته بر این موضوع است و در عصر ما حضور زنان در عرصه‌های مختلف مبارزات انقلاب و مبارزه با استعمار روح استقامت را به کالبد اجتماع میدمد، امروز زن مسلمان پرچمدار حق و عدالت در جامعه بوده و در گام دوم انقلاب باید تمدن نوین اسلامی را تا رسیدن به مرزهای مطمئن ظهور باید دنبال کند.

ضیایی در ادامه در بیان اهداف خود گفت: همواره با چراغ راه قرار دادن فرامین گهربار رهبر انقلاب، اهتمام جدی و محکم کار تشکیلاتی خود را با خلوص نیت و تقوا و پرهیز از بازی‌های سیاسی و به دور از سیاست‌زدگی و خود محوری و حرکت در مسیر استوار ولایت و مطابق با منویات رهبر معظم انقلاب و با تعامل سازنده با همه گروه‌ها و نیروهای درون جبهه انقلاب اسلامی، برای پیشبرد اهداف انقلاب و فراهم‌سازی زمینه‌های ظهور آقا امام زمان( عج )گام خواهیم برداشت. 

دبیر جامعه زینب(س) اصفهان تاکید کرد: به منظور توسعه فرهنگ اصیل اسلامی و تربیت زنان زینبی با تفکر ولایی و انقلابی تلاش می‌کنیم از تمامی ظرفیت‌های بانوان ولایی، انقلابی، مومنه، پژوهشگران، دانشجویان، طلاب حوزوی، محققان و تمام دغدغه‌مندان انقلاب و نظام برای احیای جامعه حضرت زینب(س) در تمامی شهرستان‌های استان اصفهان و فعال‌سازی دفاتر در تمامی شهرستان‌ها استفاده خواهیم کرد. 

وی اضافه کرد: در جهت پیشبرد تحقق اهداف جامعه حضرت زینب(س) جوان‌گرایی و سرمایه‌گذاری برای جوانان و تشکیل اتاق فکر و هیات‌های اندیشه‌ورز بانوان برای تربیت مدیران نخبه و موفق برای آینده کشور، جذب نیروهای جوان، انقلاب، ولایی، مستعد و علاقمند به فعالیت‌های تشکیلاتی در دستور کار خود قرارداده و در این راه تلاش خواهیم کرد. 

ضیایی همچنین بیان کرد: در راستای سیاست‌گذاری در جهت پرورش نخبه‌های فرهنگی سیاسی اجتماعی جوانان برای آینده ایران اسلامی نسبت به آموزش کار تشکیلاتی و تلاش برای پرورش مدیران توانمند و انقلابی و موفق با در نظر گرفتن شایسته سالاری و تقویت خودباوری و عزت نفس در بین بانوان و نخبگان جامعه گام برخواهیم داشت.

به گزارش فارس، جامعه زینب(س) یکی از گروه‌های سیاسی اصولگرا در کشور است که جزو نخستین احزاب زنان به شمار می آید و اعضای آن را زنان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۸/ج۲۰/

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است