بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: جمعه , ۲۶ دی , ۱۳۹۹
X
کمربندی نسیم شمال روز چهارشنبه افتتاح می‌شود

کمربندی نسیم شمال روز چهارشنبه افتتاح می‌شود

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: کمربندی نسیم شمال که عملیات مرمت، زیرسازی و روسازی آن از حدود یک سال پیش آغاز شده بوده بود صبح روز چهارشنبه (۵ آذرماه) افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از  قزوین، علی فرخزاد، معاون عمرانی استاندار قزوین، با بیان اینکه مراحل تعمیر و بهسازی جاده کمربندی نسیم شمال تقریباً به اتمام رسیده است اظهار داشت: کمربندی نسیم شمال که عملیات مرمت، زیرسازی و روسازی آن از حدود یک و نیم سال پیش آغاز شده بوده بود صبح روز چهارشنبه (۵ آذرماه) افتتاح می‌شود و از این زمان بارگزاری ترافیکی روی این کمربندی از سر گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر فقط کشیدن خط وسط این کمربندی و نصب میخ‌های زرد چشم گربه‌ای باقی‌مانده که ظرف امروز و فردا به پایان خواهد رسید. البته در این مرحله فقط فاز اول این مسیر که ۱۷۰۰ متر مسافت دارد افتتاح می‌شود و فاز دوم کمربندی که تا تقاطع شهر اقبالیه (سلطان‌آباد) ادامه پیدا می‌کند، احتمالاً تا پایان آذرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرخزاد با اشاره به میزان پیشرفت بالای فاز دوم این کمربندی ادامه داد: بخش بتن‌ریزی فاز دوم این کمربندی انجام شده، ولی با توجه به بارندگی‌های اخیر آسفالت آن هنوز انجام نشده است.

معاون استاندار قزوین با یادآوری اینکه تعمیر و بهسازی این جاده کمربندی یکی از مطالبات مهم مردم قزوین و سایر استان‌های کشور بوده است گفت: با توجه به کامل نبودن رینگ شهری قزوین جاده نسیم شمال که در اصل جاده تردد شرکت گاز بوده، به تدریج به کمربندی جنوب شهر قزوین تبدیل شد که بیشترین تردد از آن انجام می‌شد.

فرخزاد با اشاره به تخصیص ۳۲ میلیارد تومان اعتبار توسط شهرداری قزوین و اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای برای اصلاح این مسیر راهبردی افزود: با توجه به ورود به‌موقع دستگاه قضائی در راستای احیای حقوق عامه بهسازی و نوسازی این جاده کمربندی به هر ترتیب در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ آغاز شد و پس از کش‌ و قوس‌های فراوان و تاخیرهای زیادی که در روند ساخت این کمربندی ایجاد شد در نهایت از روز چهارشنبه شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۵ محور مواصلاتی شهر قزوین را به خاطر محدودیت‌ّهای هوشمند کرونایی مسدود کرده‌ایم، افتتاح این کمربندی می‌تواند کمک زیادی به ما برای پخش بار ترافیکی در سطح شهر قزوین کند و استفاده از آن به عنوان مسیر جایگزین محورهای انسداد یافته در دستورکار قرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است