بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: دوشنبه , ۶ بهمن , ۱۳۹۹
X
۷۰درصدمعابرگچساران مناسب  وضعیت معلولان  نیست

۷۰درصدمعابرگچساران مناسب وضعیت معلولان نیست

رئیس اداره بهزیستی گچساران گفت: متاسفانه ۷۰ درصد از معابر این شهرستان برای نابینایان، سالمندان و معلولان مناسب‌سازی نشده است.

سیدمهران کشاورز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: مناسب سازی و ایجاد محیط بدون مانع و تسهیل دسترسی آسان برای تردد افراد معلول و سالمند بایستی یکی از اولویت‌های کاری روسای شهرستان گچساران باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گچساران گفت: در یکی از تبصره‌های قانون جامع حمایت از معولان بیان شده که کلیه ادارات و سازمان‌ها در طراحی و احداث ساختمان‌های اداری و تفریحی طوری عمل کنند که زمینه مناسب‌سازی برای افراد معلول مهیا باشد.

کشاورز ادامه داد: مهیاسازی اماکن برای افراد معلول، سالمند و نابینا در داخل ساختمان ادارات و همچنین در سطح معابر عمومی نظیر پل، تیرچراغ برق، کنتور گاز و پیاده‌روها و همچنین نوع کف‌پوش مناسب برای نابینایان و افراد معلول باید در نظر گرفته شود.

رئیس اداره بهزیستی گچساران بیان کرد: باید زمینه‌هایی فراهم شود که افراد معلول بدون نیاز به کمک دیگران بتوانند کارهای خود را انجام بدهند و این همت مسئولان ذی ربط را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه  متاسفانه اکثر ادارات شهرستان برای  تردد افراد معلول جامعه مناسب سازی نشده است، اذعان کرد: شهرداری‌ها موظف هستند که مناسب سازی معابر عمومی و به خصوص معابر اصلی به تقاطع را انجام دهند.

کشاورز ابراز کرد: متاسفانه ۷۰ درصد از معابر این شهرستان برای نابینایان، سالمندان و  معلولان مناسب‌سازی نشده است.

وی با بیان اینکه بیش از سه هزار معلول و سالمند از خدمات بهزیستی در این شهرستان بهره مند هستند، عنوان کرد:معلولان مانند سایر افراد حق دارند که به راحتی در خیابان‌ها، معابر، ادارات و بانک‌ها تردد کنند و در این رابطه با مشکل و مانعی مواجه نباشند.

رئیس اداره بهزیستی گچساران افزود: متاسفانه معلولان در مناسب سازی شهر فراموش  شده‌اند.

انتهای پیام/۸۲۰۳۱

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است