بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: شنبه , ۹ اسفند , ۱۳۹۹
X
توانگر: تعدی به حقوق سهامداران مهر اقتصاد ممنوع است/ از همه ابزارهای قانونی استفاده خواهیم کرد

توانگر: تعدی به حقوق سهامداران مهر اقتصاد ممنوع است/ از همه ابزارهای قانونی استفاده خواهیم کرد

نماینده مردم تهران در جمع سهامداران بانک مهر اقتصاد گفت: اجازه تعدی به حقوق سهامداران مهراقتصاد نخواهیم داد و موضوع را در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش خبرگذاری بیصدا؛ در ادامه تریبون آزاد سهامداران مهر اقتصاد، تعدادی از نمایندگان مجلس در بین مردم حضور یافته و در جریان اعتراض سهامداران بانک‌های ادغامی مبنی بر قیمت‌گذاری ناعادلانه سهام بانک مهر اقتصاد حضور یافتند. نمایندگان به بررسی موضوعات مطروحه از سوی تجمع‌کنندگان پرداختند و به نظر می‌رسد قرار است این موارد از سوی نمایندگان مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

 

مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روند صورت‌گرفته برای ادغام این ۶ بانک در بانک سپه مورد تأیید نمایندگان شما در مجلس شورای اسلامی نیست. اینکه ضرر و زیان انباشت‌شده در دیگر مجموعه‌ها را با اموال و دارایی‌های مؤسسات خوش‌نامی مانند مهر اقتصاد جبران کنند، حتماً صحیح نیست.

 

وی ادامه داد: مطلب بعدی ارزش‌گذاری غلط اموال و سهام این مجموعه در بازار سرمایه است. با وجود آنکه مجمع ادغام این ۶ بانک خرداد ماه ۹۹ برگزار شده، اما اموال و دارایی‌های بانک براساس ارزش‌گذاری‌های سال ۹۷ محاسبه شده است. این البته اجحاف روشنی در حق سهامداران حقوقی و بیش از صد هزار سهامدار حقیقی مهر اقتصاد است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من به نمایندگی از شما و ده‌ها هزار سهامدار حقیقی مهر اقتصاد که اغلب از زحمتکشان و ایثارگران جامعه ایرانی هستند، حتماً موضوع را در کمیسیون اقتصادی پیگیری خواهم کرد. البته که مسؤولین ذی‌ربط در امر ارزش‌گذاری و ادغام این مؤسسات امروز باید پاسخگوی ضرر و زیان سهام‌داران حقیقی باشند.

 

توانگر با بیان اینکه مطالبه سهامداران کاملاً بحق است، گفت: به کسی اجازه اعمال کمترین تعدی در حق این عزیزان را نخواهیم داد. تک‌تک مسؤلان مرتبط باید در پیشگاه نمایندگان مردم در کمیسیون اقتصادی حاضر شده و پاسخگوی ضرر و زیان وارده به بسیجیان عزیز باشند.

 

وی تأکید کرد: روند طی‌ شده برای ادغام این مؤسسات در بانک سپه، مسأله‌دار، پرابهام و مشکوک است. در صورتی که پاسخ‌های مسؤولین ذی‌ربط در کمیسیون اقتصادی قانع‌کننده نبود، حتماً روند تحقیق و تفحص از ماجرا در مجلس شورای اسلامی کلید خواهد خورد. نمایندگان مردم مصمم به شفاف‌سازی و روشن کردن انگیزه‌های پشت‌پرده اجحاف صورت‌گرفته در حق مردم هستند.

 

توانگر ضمن قول مساعدت برای احقاق حقوق سهامداران خاطرنشان کرد: به سهامداران اطمینان‌خاطر می‌دهم  لحظه‌ای در مطالبه حقوق شما در مجلس درنگ نخواهم کرد. من به نمایندگی از ایثارگران حتماً ماجرا را از مسؤولین مرتبط پیگیری کرده و لحظه به لحظه روند ماجرا را از طریق رسانه‌ها به شما اطلاع خواهم داد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از تک‌تک شما عزیزان که قدم رنجه کردید در سرمای هوا تشریف آوردید سپاسگزارم. از این‌که به خاطر شرایط خطیر کرونا ناتوان از میزبانی و پذیرایی شایسته از شما عزیزان هستیم، متأسفم. قدم‌های تک‌تک شما جهان‌مردان روی چشمان ما است.

 

انتهای پیام/ع

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است