بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: شنبه , ۹ اسفند , ۱۳۹۹
X
مسکن مهر باب‌انار زیر ذره بین/ صدای اهالی مسکن مهر باب‌انار شنیده شود!

مسکن مهر باب‌انار زیر ذره بین/ صدای اهالی مسکن مهر باب‌انار شنیده شود!

مشکلات مسکن مهر شهر باب انار از توابع شهرستان خفر از آن دسته موضوعاتی است که پایانی ندارد و اهالی آن هر روزه با مشکلاتی چون عدم برق دسته و پنجه نرم می کنند و مردم صدها سوال و دغدغه بی پاسخ دارند که البته مشخص نیست چه زمانی قصه مسکن مهر باب انار به سرانجام خواهد رسید.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از خفر، “مسکن یکی از نیازهای پایه و اساسی کلیه افراد و خانوارها است که مطلوبیت آن نقش مستقیمی در کیفیت زندگی دارد. از این رو دولت‏ موظف‏ است‏ با رعایت‏ اولویت‏ برای‏ آنها که‏ نیازمندترند به‏‌خصوص‏ روستانشینان‏ و کارگران‏ زمینه‏ اجرای‏ این‏ اصل‏ را فراهم‏ کند”. این متن اصل سی و یکم قانون اساسی است که دولت نهم با استناد به این و با دو هدف کلی تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد جامعه و کنترل قیمت مسکن، پروژه مسکن مهر را در سال ۱۳۸۶ کلید زد.

از آن زمان طرح مسکن مهر موافقان و مخالفان زیادی داشت که هرکدام نظرات مختلف خود را بیان می کردند اما آنچه از بی تفاوتی دولت به اجرای مسکن مهر مهم تر است؛ طرح های نیمه کاره و چشم انتظاری مردم برای خانه دار شدن است که با وجود ناتمام بودن پروژه‌های مسکن مهر، طرح مسکن ملی با ساز و کاری جدید آغاز شده است.

مشکلات مسکن مهر شهر باب‌انار از توابع شهرستان خفر از آن دسته موضوعاتی است که پایانی ندارد و اهالی آن هر روزه با مشکلاتی چون عدم برق دست و پنجه نرم می کنند و مردم صدها سوال و دغدغه بی پاسخ دارند که البته مشخص نیست چه زمانی قصه مسکن مهر باب‌انار به سرانجام خواهد رسید.

یکی از مالکان این واحدها در گفتگو با خبرنگار فارس از اوضاع نابسامان مسکن بی مهرشان گلایه می‌کند و می‌گوید: مسیر سیلاب جنب مسکن مهر به دیوارکشی و حصار نیاز دارد تا در زمان بارش به خانه ها آسیب نزند که چند بار درخواست چنین اقدامی را داشته ایم اما کسی برایمان کاری نکرده است.

ساکن دیگری که خود مستأجر است با گلایه از هزینه بالای کرایه ها می گوید: با وجودی که در هزار متری فرمانداری مستقر هستیم اما آب شرب کافی و خوب نداریم.

وی افزود: مسکن مهر نیازمند محبت مسئولین در زمینه تأمین زیرساخت‌ها و انشعابات است تا بتوان با حداقل امکانات در آن زندگی کرد.

پیش فروش مسکن مهر باب‌انار در مرکز شهرستان خفر از سال ۱۳۹۰ با قرار تحویل ۱٨ ماهه آغاز شد و اکنون با گذشت بیش از ٩ سال از پایان مهلت ساخت این خانه ها، هنوز خانه ای متناسب با قرارداد به متقاضیان تحویل داده نشده و ساخت آنها نیمه کاره رها شده است.

هر چند پس از مدت ها مشکل برق رسانی به پروژه مسکن مهر توسط اداره برق در حال انجام است اما هنوز مسائلی چون آب، آسفالت، اتمام واحد های نیمه تمام و…از مشکلات مهم این پروژه است.

معاون فرماندار خفر در گفتگو با خبرنگار فارس درباره این مشکلات گفت: موضوع مسکن خودمالکی باب‌انار به  یکی از کلاف های پیچیده شهرستان تبدیل شده و  در مدت اخیر و متعاقب تغییرات مدیریتی در شهرستان پیگیری های زیادی برای حل این معضل انجام شده است.

احمد فرهمند، با بیان اینکه تشکیل چند جلسه با ادارات ذیربط برای حل این موضوع در دستور کار بوده است، عنوان کرد: در آخرین پیگیری یکی از موضوعات اساسی مورد گفتگو در سفر فرماندار به مرکز استان و دیدار با مدیر کل بنیادمسکن مشکلات مربوط به این مجموعه بوده و مقرر گردید که در سفر قریب الوقوع به خفر، وی بازدیدی از مسکن خودمالکی داشته باشند تا مشکلات از نزدیک  بررسی و با حضور ادارات خدمات رسان مشکلات آن  پیگیری شود.

جالب است بدانید در مسکن مهر شهر خاوران که در بازه زمانی یکسانی آغاز شده،کلیه امکانات لازم اعم از آسفالت معابر، اتمام کلیه واحد ها مطابق با مفاد قرار داد، پارک محله ای و…انجام شده که ساکنین نیز در گفتگو با خبرنگار فارس ابراز رضایت و خرسندی کردند.

همچنین شهرخاوران به‌عنوان تنها نقطه جهت اجرای طرح مسکن ملی در شهرستان های خفر و جهرم است که طرح آن نیز به‌زودی در مجاورت مسکن مهر کلنگ زنی می شود.

یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر باب‌انار نیز در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: مسکنی که قرار بود به عنوان مسکن مهر تحویل داده شود، اکنون به عنوان مسکن خودمالکی ثبت شده و پیمانکار نیز از مصالح نامرغوب در ساخت این  واحدها استفاده کرده است.

لازم به ذکر است در خفر دو مجموعه مسکن مهر ۱۲۰ و ۲۰۰ واحدی در شهر باب‌انار در حال ساخت است و اوضاع چندان مناسبی ندارد.

باید دید بی مهری مسئولان تا کی ادامه خواهد داشت و متقاضیان تا چه زمانی باید منتظر تحویل خانه‌هایشان باشند؟!

انتهای پیام/ ن

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است