بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: جمعه , ۸ اسفند , ۱۳۹۹
X
بازگشت  همه موارد تنظیم بازار مجدداً به جهاد کشاورزی از ۱۴۰۰

بازگشت همه موارد تنظیم بازار مجدداً به جهاد کشاورزی از ۱۴۰۰

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: با تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اختیارات ثبت سفارش و تامین نهاده‌ها به وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده شده و به ستاد تنظیم بازار کشور هم ابلاغ شده که باید تصمیماتش طبق نظر وزارت جهاد کشاورزی باشد.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از تبریز، اکبر فتحی امروز در جلسه شورای معاونین و مدیران مستقل سازمان ضمن تاکید بر ضرورت ساماندهی نیروهای پشتیبانی اظهار داشت: بر مبنای میزان تولید سازمان و نیروی مورد نیاز جهت انجام این فعالیت های تولیدی در بخش های مختلف شیلات، دام، صنایع تولیدی و…باید پست های سازمانی تعریف گردد و مشخص گردد چه میزان نیروی متخصص و چه میزان نیروی پشتیبان مورد نیاز است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان بر ضرورت کاهش تشریفات و افزایش بهره وری نیروهای انسانی و ساماندهی ساختمان ها و نیروی مورد نیاز جهت حفاظت آنها  تاکید نمود .

وی با بیان اینکه با کاهش هزینه ها و مدیریت منابع و امکانات موجود می توان در واقع خواسته های نامحدود را با منابع محدود مدیریت کرد تاکید کرد: این امر به معنای سلب مسئولیت و سهل انگاری در اجرای وظایف محوله به بهانه کاهش نیروهای مورد نیاز نیست.

مهندس فتحی با اشاره به تنوع بخشی به تامین منابع مالی تاکید نمود: نباید تنها به  مبالغ اندک سازمان برنامه و بودجه از اعتبارات استانی و وزارتخانه از اعتبارات ملی اکتفا نمود.

وی با بیان اینکه تبصره ۱۹ ظرفیت خوبی چه در زمینه تسهیلات و چه در زمینه منابع دولتی ایجاد کرده است ادامه داد: بر این مبنا ۱۵ درصد منابع بانکی باید در اختیار بخش کشاورزی باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان لزوم تامین سرمایه در گردش بخش دام به دلیل افزایش قیمت نهاده ها و سایر هزینه ها، تاکید نمود: این بخش جهت تنظیم قیمت عرضه محصول به شدت نیازمند توجه است.

 وی ضمن اشاره به پروژه های نیمه تمام بیان کرد: هم شناسایی پروژه های نیمه تمام و هم ارائه راهکاری برای اتمام آنها باید مدنظر قرار گیرد همچنین باید نسبت به شناسایی واحدهای کشاورزی غیرفعال و راکد براساس حوزه فعالیت هر یک از معاونتها و مدیریت های اجرایی اقدام و نسبت به فعال نمودن آنها و ورود به چرخه تولید اقدام گردد.

فتحی در راستای تنوع بخشی به تامین منابع مالی از ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد برکت و صندوق کارآفرین امید نام برد که در این زمینه عملکرد خوبی داشته اند و با استفاده از تجارب دیگر سازمانها و استفاده از این ظرفیت ها می توان آنها را به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تشویق نمود.

وی در مورد ساماندهی مجموعه های خودگردان اظهار داشت: این مجموعه ها موظف اند با منابع داخلی خود هزینه هایشان را مدیریت نمایند.

فتحی با بیان اینکه از سال ۱۴۰۰ کلیه موارد تنظیم بازار محصولات کشاورزی مجدداً به جهاد کشاورزی باز می گردد لذا بر ایجاد آمادگی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم تاکید نموده و افزود: در این راستا  رصد و پایش قیمت ها باید در جلسات هفتگی صورت خواهد گرفت.

در مورد بخش های صدور پروانه اعلام نمود تمام بخش ها صدور پروانه که که پس از صدور یا مجوز تبصره ۴ دریافت می کنند برای انجام فعالیت و یا تبصره یک مکلفند هر ۶ ماه گزارش عملکرد خود را ارائه دهند عدم ارائه گزارش به معنای تخلف محسوب خواهد شد این امر سایر سازمانها از جمله صنعت معدن ، میراث فرهنگی را نیز شامل خواهد شد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است