بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: یکشنبه , ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰
X
برخورد با تالاردار متخلف در زنجان/ ۴۰ نفر پشت نوبت آی سی یو در زنجان

برخورد با تالاردار متخلف در زنجان/ ۴۰ نفر پشت نوبت آی سی یو در زنجان

فرماندار زنجان گفت: شب گذشته یکی از تالارهای پذیرایی که قرار بود مراسم در آن برگزار شود، برخلاف ابلاغیه‌های ستاد کرونا عمل کرده و اقدام به پذیرش مهمانان در منزل شخصی خود در جوار تالار پذیرایی کرده بود که برخورد قاطع با وی انجام و این پرونده حتی تا مرحله بازداشت نیز پیش رفت.

رضا عسگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: پس از ابلاغ ستاد ملی کرونا در ارتباط با اعمال محدودیت در شهرهای قرمز، محدودیت‌های کرونایی در زنجان اعمال شد.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه در وضعیت قرمز اداره‌ها، کارکنان دولتی و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند به صورت یک سوم فعالیت کنند، گفت: همچنین در این شرایط بازار زنجان و مجتمع‌های تجاری و فعالیت تمامی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ نیز تا اطلاع ثانوی به طور کامل تعطیل و فعالیت مشاغل گروه یک با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد محدودیت‌های مربوط به شهرهای قرمز در زنجان اعمال شده است، افزود: طبق بررسی میدانی از بازار و کسبه متوجه شدیم که ۹۰ درصد از اصناف محدودیت‌های کرونایی را رعایت می‌کنند.

عسگری با اشاره به اینکه برخی از اصناف به محدودیت‌های اعمال شده تمکین نکردند، گفت: قاعدتا با افرادی که محدودیت‌ها را رعایت نکنند برخورد خواهد شد، یعنی در ابتدا تعهد اخذ شده و در صورت عدم توجه پلمب خواهند شد و یک گروه دیگر نیز مشمول تذکر و درج در پرونده خواهند شد.

فرماندار زنجان افزود: چنانچه واحد صنفی به اخطارهای داده شده توجهی نکند، جریمه آنها این خواهد بود که حتی در شرایط نارنجی نیز اجازه فعالیت نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه وضعیت زنجان به شدت نگران کننده است، اضافه کرد: تعداد سرپایی‌های کرونا در زنجان افزایش یافته و امروز ۴۰ نفر پشت نوبت برای «آی سی یو» داریم و تعداد فوتی‌ها نیز بالاست.

فرماندار زنجان ادامه داد: با توجه به روندی که در پیش گرفته شده، تدابیری اندیشیده شده که افرادی که نیازمند درمان نیستند، در نقاهتگاه‌ باشند.

عسگری با اشاره به اینکه برخورد با افراد متخلف در این شرایط جدی است، تصریح کرد: شب گذشته یکی از تالارهای پذیرایی که قرار بود مراسم در آن برگزار شود، برخلاف ابلاغیه‌های ستاد کرونا عمل کرده و اقدام به پذیرش مهمانان در منزل شخصی خود در جوار تالار پذیرایی کرده بود که برخورد قاطع با وی کردیم و حتی تا مرحله بازداشت نیز پیش رفتیم.

فرماندار زنجان با بیان اینکه شرایط زنجان اصلا مناسب نیست و هشدار جدی است، افزود: از مردم درخواست داریم که همکاری کنند تا موج چهارم کرونا را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است