بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: جمعه , ۳۰ مهر , ۱۴۰۰
X
مشق عاشقی در قطعه‌ای از بهشت بهشهر در عمود آخر+ فیلم و عکس

مشق عاشقی در قطعه‌ای از بهشت بهشهر در عمود آخر+ فیلم و عکس

اجتماع دوستداران امام حسین(ع) در سال‌های اخیر و قبل از کرونا در روزهای منتهی به اربعین، در کربلا و بین‌الحرمین معجزه بزرگی بود که بعد از سال‌ها اتفاق افتاد و اگر چه اکنون دو سال به دلیل شیوع ویروس کرونا از این سفر عشق جامانده‌ایم؛ اما مشق عاشقی‌مان فراموش نشده است.

خبرگذاری بیصدا مازندران ـ مریم نظری| این روزها، روزهای منتهی به اربعین است و هر جا که می‌رویم، همه‌چیز ما را به یاد کربلا و اهل‌بیت می‌اندازد و در این بین اقدام دلی و قلبی موکب شهدای بهشهر با همراهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بهشهر و هیأت مذهبی  و گروه‌های فعال فرهنگی و دینی در بازسازی فضای معنوی اربعین در بهشهر و رزمایش ۵ شب دلدادگی و عشق به امام حسین(ع) در بین الحرمین بهشهر دلمان را کرب‌وبلایی و در عمود آخر که این شبها قطعه‌ای از بهشت شده است؛ مشق عشق کنند.

به راستی این کربلا و عاشورا چه کربلایی است که همچنان جریان دارد و لحظه‌ای نمی‌شود به دور قیام عاشورا و کربلا و اتفاق‌های آن بود؛ آنانی که رفته‌اند و کربلا را دیده‌اند هر روز که نه؛ هر ساعت و لحظه نه هر ثانیه مشتاق دوباره رفتن‌اند و آنانی که نرفته‌اند؛ تشنه این حضور در کربلا و بین‌الحرمین.

امسال با توجه به محدودیت‌های اعلام شده برای حضور زائران در کربلا به دلیل شیوع کرونا؛ بسیاری از دلدادگان به امام حسین(ع) و کربلا از این قافله عشق جامانده‌اند اما مگر برای عشق پایانی متصور است؛ هرگز نمی‌توان برای عشقی که در دل شعله‌ور شده است و انسان را می‌سوزاند؛ پایانی متصور بود و عشق حسین(ع) همان عشقی است که پایانی ندارد و هر روز شعله‌ور تر می‌شود و اگر راه رسیدن به کربلا را نتوانیم همین جا برای خودمان کربلایی می‎سازیم.

 

و به راستی موکب شهدای بهشهر با همراهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بهشهر و هیأت مذهبی  و گروه‌های فعال فرهنگی و دینی چه عاشقانه و دلداده در این راه وارد شد و چه زیبا و عاشقانه حرم را برای اهل دل آورده‌اند.

مدیر و اعضاء موکب شهدای بهشهر که از ماهها قبل برای اعزام زائران به کربلا و خدمات‌دهی به زائران آماده شده بودند تا در اولین سفر عشق به یکهزار زائر خدمات ارائه کنند؛ اگر چه این روزها در فراق یار و بازماندند از این سفر معنوی هستند؛ اما مگر می‌شود از عشق جاماند؟ اگر چه این کاروان عشق به کربلا نرفتند؛ اما اربعینی بزرگ برای خود و بهشهری‌ها ساختند تا دین‌شان را ادا کنند.

بین الحرمین‌ام؛ تو چرا نیستی

برگزاری رزمایش بزرگ اربعین حسینی در بهشهر برای جاماندگان از اربعین ایده خلاقانه‌ای بود که توسط جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بهشهر به موکب شهدا ارائه شد و با استقبال مدیریت و اعضا موکب این شب و روزها کربلا را به بهشهر آورده‌‍اند.

این شب و روزها در بهشهر همه جا سخن از موکب اربعین و بین‌الحرمین و عزای حسینی در ۳۰ متری بهپاک بهشهر است؛ جایی که همه عاشقان دور هم آمدند تا زیر پرچم امام حسین(ع) برای او عزاداری کنند؛ جالب است که این شب‌ها تا با کسی تماس می‌گیری و می‌گویی کجایی؟ می‌گوید بین الحرمین‌ام؛ بین‌الحرمین بهشهرم؛ تو چرا نیستی…

رزمایش اربعین حسینی حرکتی از دل بر دل

مدیر موکب شهدای شهرستان بهشهر در مورد چگونگی برگزاری این ایده و اجرایی شدنش می‌گوید: وقتی از کربلا و پیاده‌روی بین‌المللی اربعین جامانده‌ایم و نتوانستیم خدمات موکب را در کربلا به زائران ارائه کنیم؛ با طرح ایده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بهشهر تلاش کردیم تا این کار معنوی و رزمایش بزرگ فرهنگی معنوی اربعین حسینی را در بهشهر اجرا کنیم و علم عزای حسینی را در بهشهر به اهتزاز درآوریم.

“سیدعلی حسینی” به خبرنگار فارس گفت: تلاش شد تا همه خدماتی که در اربعین و پیاده‌روی بین‌المللی اربعین اجرایی می‌شود در بهشهر اجرایی شود و همه دلدادگانی که از سفر عشق جامانده‌اند بخشی از نیازهای معنوی و اعتقادی خود را در این رزمایش تأمین کنند.

 

وی برگزاری این رزمایش را کاری مردمی از توان مردم و هیأت مذهبی و گروه‌های فرهنگی بهشهر دانست که تلاش شد تا همه ادای دین کنند و جانانه پای اعتقادات خود به اربعین و امام حسین(ع) باقی بمانند.

حسینی گفت: آنچه ما را مجاب به این حرکت و رزمایش معنوی و ادامه راه کرده است؛ حرکتی از دل بر دل و مرور خاطرات اربعین سال‌های گذشته در کربلا بود تا این بار ما حلقه وصل به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) باشیم.

رزمایش اربعین نقطه عطف جریان‌سازی نیروهای انقلابی

مسؤول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بهشهر هم به عنوان یکی از فعالان برگزاری در رزمایش بزرگ اربعین در بهشهر معتقد است که در بهشهر ظرفیت‌های بزرگی وجود دارد که باید با بسترسازی و جریان‌سازی شرایط حضور و فعالیت این ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف فراهم شود.

“میثم حیدری ” به خبرنگار فارس گفت: وقتی از اعزام به کربلا با شرایط گذشته محروم ماندیم؛ جرقه رزمایش بزرگ اربعین برای جاماندگان از اربعین ایده مناسبی برای گردهم آوردن افراد اهل دل در یک مکان و در قالب رزمایش اربعین حسینی بود تا ضمن خدمات دهی به زائران در غرفه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و دینی؛ یک رزمایش بزرگ دینی اجرایی شود.

وی افزود: در واقع رزمایش بزرگ اربعین در بهشهر ظرفیتی مهم برای هم‌افزایی فرهنگی و ارزشی است و  تلاش داریم تا با استفاده از توان گروه‌های فرهنگی و هیأت مذهبی برای امام حسین(ع) و ارزش‌ها با کمک مردم کار شود.

مسؤولان برای تداوم حرکت انقلابی رزمایش اربعین؛ بسترسازی کنند

مسؤول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بهشهر اظهار کرد: جریان انقلابی، مومن و حزب‌الهی در رزمایش اربعین بهشهر جریان ساز شد تا پیام عاشورای حسینی و اربعین به گوش همه مردم و جهانیان برسد و مسؤولیت سنگین‌تر برعهده مسؤولانی است که باید برای تداوم این حرکت؛ بسترسازی کنند.

حیدری افزود: باید نگاه مسؤولان به نیروهای مردمی متفاوت باشد؛ چرا که مردم در بخش‌های مختلف با تمام ظرفیت‌ها پای کار آمدند و مشارکت کردند تا کار فرهنگی و معنوی اربعین به معنای واقعی کلمه انجام و اجرایی شود و اکنون نوبت نهادهای فرهنگی و مسؤولان است تا با مشارکت جدی برای حمایت از حرکت‌های انقلابی وارد کار و صحنه شوند.

 

وی گفت: مطالبه گری در این بخش مهم است و باید همه ما مطالبه‌گر باشیم و همانطور که حسرت مشارکت بسیاری از گروه‌های فرهنگی و هیأت مذهبی به دلیل محدودیت مکانی که در رزمایش اربعین بود؛ بر دل‌شان ماند؛ اکنون همه ما با مطالبه‌گری مشارکت مسؤولان را در این بخش بیشتر کنیم و در این راستا بی‌تفاوت نباشیم.

به گزارش فارس، جریان انقلابی توان بسیار بالایی دارد تا در بخش‌های مختلف نقش محوری ایفا کند و جریان‌ساز باشد و با کمک مردم برای مردم و انقلاب اثرگذار باشد و این رزمایش بزرگ اربعین در بهشهر در واقع مسؤولیت مسؤولان را سنگین‌تر کرده است و اینکه در ادامه راه با دوری از بی‌تفاوتی برای جریان انقلاب تلاش بیشتری اعمال کنند.

 

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است