بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: چهارشنبه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
X
اجمالی | وحدت یک مسأله عقلی و شرعی است

اجمالی | وحدت یک مسأله عقلی و شرعی است

امام جمعه اصفهان گفت: وحدت بین کسانی که مشترکاتی دارند و دشمن مشترک هم دارند، یک مسأله عقلی و برای ما شرعی است، قرآن هم به ما دستور وحدت را داده است که همگی به یک ریسمان یعنی ریسمان الهی جنگ بزنید.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبائی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: پیامبر(ص) در روایتی می‌فرمایند که معصیت به هر حال به انسان ضرر می‌زند اما اگر گناهی مخفیانه انجام شود، به کسی ضرر نمی‌زند به جز خودش اما اگر علنی انجام شد و دیگران جلو او را نگرفتند و نهی از منکر نکردند به همه جامعه ضرر می‌زند؛ مانند سوراخ شدن کشتی همه را غرق می‌کند.

امام جمعه اصفهان تأکید کرد: وحدت بین کسانی که مشترکانی دارند و دشمن مشترک هم دارند یک مسأله عقلی و برای ما شرعی است، قرآن هم به ما دستور وحدت را داده است که همگی به یک ریسمان یعنی ریسمان الهی جنگ بزنید.

وی توضیح داد: مسلمانان مسائل مشترک بسیاری دارند، در خدا و امامان شریک هستید و نباید بر سر مسائل جزئی دشمنی کرد، خداوند به پیامبر(ص) دستور داده است که به اهل کتاب هم بگو با شما شریک باشند.

سید یوسف طباطبائی نژاد عنوان کرد: اصل اتحاد و وحدت بین کسانی که یک مشترکاتی دارند مثل ما شیعیان و اهل تسنن که تنها در امامان اختلاف داریم و وقتی نزدیک شویم، یکدیگر را می‌فهمیم لازم است اما وقتی دور و جدا باشیم جایگاهی پیدا می‌شود تا دشمن به اختلافات را بیش‌تر کند.

این خبر درحال تکمیل است…

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/ق

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است