بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: چهارشنبه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
X
اعلام حمایت فرماندار ابوموسی از طرح جامع حفاظت از آبسنگهای مرجانی

اعلام حمایت فرماندار ابوموسی از طرح جامع حفاظت از آبسنگهای مرجانی

فرماندار ابوموسی بر لزوم اجرای طرح جامع حفاظت از آبسنگ‌های مرجانی در منطقه خلیج فارس و شهرستان ابوموسی تأکید کرد.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از بندرعباس، دکتر صمد حمزه ئی رئیس مرکز اقیانوس شناسی هرمزگان به همراه جمعی از متخصصان این حوزه با رضا پوربابایی فرماندار ابوموسی دیدار و به بررسی وضعیت آبسنگ‌های مرجانی در آبهای جزیره ابوموسی پرداختند.

بعد از این دیدار با فرماندار بوموسی و جمعی از اساتید و متخصصان دریایی ضمن بازدید و پایش میدانی آبسنگهای مرجانی، درصد پوشش مرجان‌های سخت زنده، فراوانی ماهیان مرجانی و وضعیت سلامت مرجان‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

 فرماندار بوموسی ضمن تشکر از دکتر حمزه ئی و تیم علمی‌شان بر لزوم اجرای طرح جامع حفاظت از مرجان‌های جزیره ابوموسی تاکید کرد و بیان داشت: جزیره ابوموسی به دلیل قرارگیری در موقعیت منحصربفردی در خلیج فارس، دارای ظرفیت‌های طبیعی خاصی است که صیانت از آن با همکاری مراکز پژوهشی و تحقیقاتی میسر است و می‌توان از ظرفیت عمومی جامعه نیز در این زمینه بهره برد.

پوربابایی، آموزش به مردم را در زمینه‌های مختلف بخصوص در حوزه صیانت از محیط طبیعی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مرکز اقیانوس شناسی هرمزگان در این زمینه کارنامه خوبی دارد و ما نیز در ابوموسی همکاری لازم در این زمینه را با این مرکز تحقیقاتی خواهیم داشت.

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۵

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است