بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: چهارشنبه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
X
افغانستان محور نشست نهادهای ویژه ۷ کشور در «دوشنبه»

افغانستان محور نشست نهادهای ویژه ۷ کشور در «دوشنبه»

به میزبانی تاجیکستان در شهر دوشنبه نشست نهادهای ویژه کشورهای ایران، قزاقستان، چین، پاکستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگذاری بیصدا در دوشنبه، به میزبانی تاجیکستان در شهر دوشنبه نشست نهادهای ویژه کشورهای ایران، قزاقستان، چین، پاکستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان برگزار شد.

بنابر بیانیه مشترک شرکت کنندگان این نشست، طرفین به پیچیدگی اوضاع در افغانستان، جایی که در آن اقدامات تروریستی و سایر اقدامات خشونت‌آمیز همچنان ادامه و تلفات انسانی زیادی را در پی دارند، اشاره کردند.

اظهار شد که به دلیل پیچیدگی فرآیندهای که در این کشور وجود دارد، جوانان ملیت‌های مختلف به سازمان‌های بین المللی تروریستی جلب می‌شوند.

شرکت کنندگان این نشست فعالیت سازمان‌های بین المللی تروریستی را تهدیدی برای موجودیت دولتداری در افغانستان عنوان کردند.

نمایندگان نهادهای ویژه کشورهای شرکت کننده همچنین بر اهمیت و ضرورت ایجاد دولت فراگیر با در نظر گرفتن منافع همه گروه‌های قومی، اجتماعی و اعتقادی تاکید کردند.

تاکید شد که برای حل اوضاع افغانستان استفاده از بسترهای سازمان‌های بین المللی که اعضای آن شرکت کنندگان این نشست هستند، ضروری است.

شرکت کنندگان این نشست از سازمان‌های بین المللی و کشورهای علاقه‌مندی دعوت کردند که برای حل مشکل افغانستان رویکرد واحد ایجاد، از تلاش‌های متمرکز به برقراری نظم و قانون در این کشور، ایجاد دولت فراگیر، جلوگیری از تشدید تنش و خشونت، مبارزه مشترک با تروریسم بین المللی حمایت کنند.

انتهای پیام/ح

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است