بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: چهارشنبه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
X
بانک‌ها بخش از سود خود را در اختیار جهش مسکن اختصاص دهند

بانک‌ها بخش از سود خود را در اختیار جهش مسکن اختصاص دهند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه دولت در خصوص ساخت و تحویل دو میلیون واحد مسکن به فاز اول گفت: مهمترین بحث در خصوص ساخت مسکن تأمین منابع مالی است، به این منظور بانک‌ها باید بخشی از سود خود را برای تأمین منابع مالی طرح جهش مسکن اختصاص دهند.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از رشت، احمد دنیامالی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جهش و تولید مسکن منجر به ایجاد اشتغال در کشور می‌شود، اظهار کرد: یکی از نیازهای اساسی جوانان برای ازدواج مسئله مسکن بوده و باید اقدامات لازم در این خصوص به طور کامل اتخاذ شود.

وی  تحقق قانون جهش مسکن را اقدامی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق دانست و گفت: به منظور تحقق قانون جهش مسکن باید مقررات لازم و همچنین تأمین منابع بانکی مورد توجه قرار گیرد لذا از دولت درخواست دارم در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه دولت در خصوص ساخت و تحویل دو میلیون واحد مسکن به فاز اول طرح افزود: دولت باید در فازهای بعدی اراضی آزادسازی شده را برای تحقق قانون جهش مسکن در اختیار حوزه مسکن قرار دهد.

دنیامالی با تأکید بر لزوم توجه به نقش بانک‌ها در ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور بیان کرد: مهمترین بحث در خصوص ساخت مسکن تأمین منابع مالی است، به این منظور بانک‌ها  باید بخشی از سود خود را برای تأمین منابع مالی طرح جهش مسکن اختصاص دهند.

به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی وزارت راه باید هر دو هفته یک بار درباره روند اجرای طرح گزارش داده و مجلس نیز موضوع را پیگیری می‌کند.

دنیا مالی از وجود  تکالیف انباشته زیاد در حوزه مسکن خبر داد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی افراد و زوج‌های بسیاری به سمت اجاره‌نشینی رفته‌اند، لذا اگر سهم بانک‌ها در ودیعه مسکن بیشتر شود بسیاری از مشکلات قابل حل است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است