بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: چهارشنبه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
X
دیدار وزیر خارجه قزاقستان و مدیر دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر اتحادیه اروپا

دیدار وزیر خارجه قزاقستان و مدیر دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر اتحادیه اروپا

مدیر دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا دراولین سفر خود به قزاقستان با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگذاری بیصدا در دوشنبه، «ماتئو مکاچی» مدیر دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا در چارچوب اولین سفر خود به قزاقستان با «مختار تلئوبردی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور ملاقات کرد.

طرفین در مورد موضوعات مهم دستور کار کنونی سازمان امنیت و همکاری در اروپا و همچنین همکاری‌های دوجانبه بین قزاقستان و این نهاد از جمله در زمینه انتخابات صحبت کردند.

در جریان این گفت‌وگو به اقدامات مداوم برای اجرای کنسپسیون «دولت شنوا» که با ابتکار «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور  این کشور انجام می‌گیرند، اشاره شد.

وزیر خارجه قزاقستان به طور مختصر مهمانان خارجی را در مورد انتخاب شدن این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل برای سال‌های ۲۰۲۲-۲۰۲۴ مطلع و اولویت‌های عضویت آینده «نورسلطان» در این نهاد بین دولتی را مشخص کرد.

مکاچی به نوبه خود از تلاش‌های قزاقستان برای ترویج اصول‌های حقوق بین الملل و استانداردها در زمین حفاظت از حقوق و آزادی‌های بشر حمایت و بر آمادگی دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر برای گسترش همکاری با این کشور در چارچوب وظایف خود، تاکید کرد.

مکاچی در  تاریخ ۴ دسامبر سال ۲۰۲۰ در جریان بیست و هفتمین نشست وزرای امور خارجه در «تیران» آلبانی به عنوان مدیر دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری در اروپا انتخاب شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است