بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: جمعه , ۶ خرداد , ۱۴۰۱
X
توسعه روابط تجاری و اقتصادی ترکمنستان و ایتالیا

توسعه روابط تجاری و اقتصادی ترکمنستان و ایتالیا

در دیدار مقامات ارشد ایتالیا و ترکمنستان بر افزایش همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف تاکید شد.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگذاری بیصدا، «تویلی کومکوف» سفیر ترکمنستان در میلان با «آتیلیو فونتانا» استاندار منطقه لمباردی ایتالیا دیدار و راه‌های توسعه ارتباطات تجاری را بررسی کردند.

در این دیدار که در مقر اصلی دولت منطقه‌ای لمباردی برگزار شد، طرفین بر همکاری در سطح بالای ترکمنستان و ایتالیا در زمینه‌های سیاسی- دیپلماتیک، تجاری-اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه اشاره و علاقه متقابل خود را برای ایجاد تعامل بین میلان و و عشق آباد ابراز کردند.

«فونتانا» و «کومکوف» چشم‌انداز ارتباطات مستقیم بین جوامع تجاری دو کشور و امکان مشارکت شرکت‌های پیشرو در لمباردی را در پروژه‌های ترکمنستانی شامل انتقال تجربه و فناوری در صنعت را در بخش نساجی و فرآوری محصولات کشاورزی بررسی کردند.

در این دیدار امکان گسترش روابط علمی و آموزشی و تربیت متخصصان فنی و مهندسین مجرب از ترکمنستان در دانشگاه‌های لمباردی به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفت.

لمباردی مهم‌ترین مرکز اقتصادی و مالی، پایتخت صنعتی و علمی ایتالیا است که یکی از جایگاه‌های پیشرو در جهان در توسعه فناوری‌ها در زمینه انرژی از جمله انرژی سبز، منسوجات و حمل‌ونقل را به خود اختصاص داده است.

در سال ۲۰۱۹، در میلان، در چارچوب سفر رسمی «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان به ایتالیا، یک مجمع تجاری ترکمن-ایتالیایی برگزار شد که در آن زمینه‌های تعامل امیدوارکننده‌ای مانند مجتمع سوخت و انرژی، فناوری‌های صنعتی، مهندسی، حوزه حمل و نقل و ارتباطات و لجستیک، صنایع غذایی و دارویی، ساخت و ساز، مجتمع‌های کشت و صنعت شناسایی شدند.

همچنین امکان مشارکت بانک‌های ایتالیایی و آژانس صادراتی در ساخت خط لوله گاز ترکمنستان – افغانستان – پاکستان – هند مورد بحث قرار گرفت.

انتهای پیام/.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است