بیصدا

بیصدا

اخبار جدید در حوزه فناوری اطلاعات
امروز: جمعه , ۶ خرداد , ۱۴۰۱
X
ثبت‌نام بیش از ۷۸ هزار کردستانی در طرح مسکن ملی

ثبت‌نام بیش از ۷۸ هزار کردستانی در طرح مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: از آغاز ثبت‌نام اقدام مسکن ملی تا امروز در مجموع ۷۸ هزار و ۵۹۳ نفر بوده است و اگر ثبت‌نام بر همین روال جلو برود به بیش از ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار متقاضی خواهد رسید.

به گزارش خبرگذاری بیصدا از سنندج، عرفان مرادی مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در شورای مسکن استان که امروز در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در مجموع استان مکلف به احداث ۸۷ هزار واحد مسکونی شامل ۱۵ هزار واحد بافت فرسوده، ۱۲ هزار و ۲۰۰ واحد خود مالک و ۱۶ هزار واحد بخش خصوصی شده است.

وی از باز شدن سایت ثبت‌نام مسکن ملی توسط وزارت راه و شهرسازی برای کل استان خبر داد و گفت: تا ۱۵ دی ماه سایت ثبت‌نام فقط برای سه شهرستان استان باز بود که از امروز برای کل استان باز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اضافه کرد: در سه شهرستانی که قبلا سایت باز بود بالغ بر ۲۸ هزار نفر متقاضی در سامانه مسکن ملی ثبت‌نام کردند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام مسکن در قالب نهضت ملی مسکن در تمام شهرستان‌های استان امروز در حال انجام است و موضوع بسیار مهم در این راستا تامین زمین برای متقاضیان است که در برخی از شهرها با مشکل جدی در این خصوص مواجه هستیم.

وی افزود: همزمان با باز شدن سایت طی چند روز اخیر در مجموع ۵۴ هزار نفر در استان در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با تفکیک آمار ثبت‌نام شدگان در هر شهرستان گفت: بانه یک‌هزار ۴۹۳ نفر، سقز ۱۶ هزار و ۸۵۷ نفر، بیجار یک‌هزار ۷۷۷ نفر، مریوان یک‌هزار و ۷۹۳ نفر، سنندج ۱۲ هزار و ۴۳۷ نفر، قروه ۵ هزار و ۵۹۹ نفر، دهگلان ۴ هزار و ۸۲۲ نفر، سروآباد ۱۹ نفر، دیواندره ۷ هزار و ۹۶۶ نفر، سریش‌آباد ۱۴۸ نفر، کامیاران ۲ هزار و ۴۴۱ نفر، موچش ۸۳ نفر، زرینه ۳ نفر، کانی دینار ۱۳ و بلبان‌آباد ۱۱ نفر متقاضی در اقدام مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از آغاز ثبت‌نام اقدام مسکن ملی تا امروز در مجموع ۷۸ هزار و ۵۹۳ نفر بوده است و اگر ثبت‌نام بر همین روال جلو برود به بیش از ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار متقاضی خواهد رسید.

وی تصریح کرد: این آمار می‌طلبد یک فکر اساسی در راستای تامین زمین برای احداث مسکن برای این متقاضیان صورت بگیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به ظرفیت اعلام شده برای احداث مسکن ملی در هر شهرستانی گفت: ساخت ۲۲ هزار واحد مسکونی در سنندج، ۹ هزار و ۹۰۰ واحد و …بوده است با این افزایش آمار به نظر می‌رسد در زمان پالایش با مشکل مواجه شویم.

وی اضافه کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از ثبت‌نام شدگان طی چند روز اخیر در استان را افراد مجرد تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرا : وین تم
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت نشریه است